Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

27.12.2016

STOPIEŃ 2 (810 kcal - LCD)


 STOPIEŃ 2 polega na spożywaniu trzech produktów Cambridge dziennie i jednego posiłku konwencjonalnego o wartości energetycznej ok. 260 kcal, wzbogaconych o 340 ml chudego mleka lub jogurtu naturalnego lub kefiru. Ponadto obowiązkowo trzeba wypijać ok 2,25 litra niegazowanej wody mineralnej lub innych płynów bezkalorycznych. 

Bardzo ważne jest przestrzeganie tych zasad, a także ilości i jakości posiłków tradycyjnych, bogatych w węglowodany. 

Działanie:
Posiłki spożywane w trakcie 2 stopnia posiadają małą ilość węglowodanów i tłuszczów, aby organizm mógł samodzielnie spalać własne zapasy. Produkty bogate w węglowodany mogą spowodować powstawanie nadmiaru wody, a co za tym idzie – przyrost wagi. 

UWAGA!
Ważnym elementem odchudzania jest właściwe przygotowanie do wprowadzenia diety. W tym celu powinno się ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów i wprowadzić odpowiednią ilość płynów bezkalorycznych – na około tydzień przed rozpoczęciem diety. 

Dodatkową pomocą i motywacją jest prowadzenie Dzienniczka Odchudzania – regularny zapis zrzuconych kilogramów i osiągniętych wymiarów pozwoli Ci zobaczyć realne efekty i cieszyć się z osiągnięć. 

Pamiętaj! 
Szybki spadek masy ciała następuje w pierwszych tygodniach procesu odchudzania, co jest związane z utratą wody wraz z zapasami węglowodanów. Później ten proces ulega spowolnieniu, co jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. 

Każdy chudnie inaczej – nawet, jeśli dzieje się to wolniej nie znaczy, że nie przynosi pożądanych efektów. Trzeba pamiętać o mierzeniu obwodów ciała, żeby zauważać zmiany! 

Ćwicz na zdrowie! 

Pamiętaj!
Podczas 2 stopnia Programu Odchudzania Cambridge pacjent powinien ograniczyć aktywność fizyczną do zajęć bardziej rekreacyjnych, takich jak spacery lub umiarkowane pływanie. Wprowadzenie bardziej aktywnych czynności zaleca się w kolejnych etapach Programu. 

WSKAZÓWKI:
Przedstawiony układ dań jest przykładowy. Trzeba pamiętać, by jeść regularnie, w równych odstępach czasowych - najlepiej o stałych porach dnia. Ostatni posiłek powinno się zjeść nie później niż 2 – 3 godziny przed snem. 

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>