Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

19.04.2011

Nadwaga odchudza


Minusy otyłości znamy dobrze. Od tych estetycznych - niewielu ludzi z nadwagą wygląda atrakcyjnie - po zdrowotne. Nadmiar tkanki tłuszczowej grozi m.in. chorobami układu krążenia i zawałem serca, cukrzycą, urazami stawów. Okazuje się, że do listy tych wad należy dodać jeszcze jedną. Nadwaga obciąża nas ekonomicznie. Obliczyli to naukowcy ze Stanów Zjednoczonych. Swoimi kalkulacjami objęli osoby żyjące w USA, więc liczyli w dolarach. Okazuje się, że mężczyzna otyły wydaje rocznie średnio nieco ponad 2,5 tys. dolarów więcej od swoich szczupłych kolegów. Dużo? Sporo więcej otyłość kosztuje kobiety - te muszą wysupłać z portfela prawie 5 tys. dolarów. Zwykła nadwaga na szczęście jest mniej obciążająca - panów kosztuje rocznie nieco ponad 400 dolarów, panie nieco ponad 500.

Skąd tak wysokie dodatkowe wydatki? Przyczyn jest sporo. Otyli znacznie częściej mają problemy ze zdrowiem. Sporą część pieniędzy pochłaniają m.in. lekarstwa. Co za tym idzie - zmniejszają się ich zarobki - bo więcej dni spędzają na chorobowym. W końcu nawet comiesięczne wydatki na benzynę są nieznacznie większe niż w przypadku osób szczupłych.
Wniosek? Im szybciej zgubimy niepotrzebne kilogramy, tym więcej oszczędzimy.


Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>