Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

02.02.2011

Nigdy nie jedz przed komputerem


Zdecydowanej większości z nas zdarzyło się przekąsić coś podczas pracy lub zabawy przy komputerze. Niektórzy jedzą tak regularnie. Okazuje się, że to bardzo niezdrowe przyzwyczajenie. Dlaczego? Ponieważ konsumując posiłki przed ekranem szybciej utyjemy. Potwierdziły to badania robione w Wielkiej Brytanii. Ich uczestnicy grali na komputerze, a przy okazji jedli ciastka. Inna grupa badanych dostała te same smakołyki, ale konsumowała je nie zajmując się niczym absorbującym. Efekt? Apetyt graczy okazał się znacznie większy, zjedli oni średnio więcej o około 250 kcal.
Według naukowców koncentrując się na grze lub pracy, zbyt późno orientujemy się, iż zaspokoiliśmy już głód. Przez co jemy więcej, niż podczas tradycyjnego posiłku przy stole. Podobnie źle na nasz apetyt wpływa jedzenie podczas oglądania telewizji. Dlatego jeżeli nie chcesz przytyć, zafunduj sobie bardziej tradycyjne śniadania i obiady. I niech nic cię nie rozprasza podczas jedzenia.

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>