Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

02.03.2010

Dieta - sposób na męski wigor


Z medycznego punktu widzenia związek pomiędzy sposobem odżywiania a poziomem testosteronu jest niezaprzeczalny. Odpowiednia dieta nie tylko pozwala zachować zdrowie i odpowiednią sylwetkę, ale także korzystnie wpływa na poziom hormonów.

Zarówno u kobiet jak i mężczyzn komórki tłuszczowe odpowiadają za produkcję enzymu aromatazy, który przekształca androgeny (testosteron, androstendion) w estrogeny (estron, 17beta-estradiol). A to właśnie estrogeny są odpowiedzialne za rozwój żeńskich drugorzędnych cech płciowych. Komórki tłuszczowe ponadto magazynują nadmiar estrogenów. Stąd prosty wniosek: mniej tłuszczu to mniej estrogenów, a wyższy poziom testosteronu, a więc i większa męska witalność.

Obniżając poziom estrogenów, a podnosząc testosteronu wspomagany ponadto budowę mięśni. Szczupli, dobrze zbudowani mężczyźni są sprawniejsi seksualnie!

Prawidłowo zbilansowana dieta musi zawierać dużo warzyw. Do najcenniejszych należą brokuły i kalafior. Brokuły spożywane w dużych ilościach mogą przyczynić się do podniesienia testosteronu we krwi. Jeden ze składników brokułu (I3C), ulega przemianom w ludzkim organizmie, stymulując jednocześnie proces, który można porównać do "palenia" nadmiaru estrogenów. Badania wykazały, że dobra dieta ma też istotne znaczenie dla płodności. Witamina E, żelazo, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas foliowy grają to pierwszorzędną rolę. Nie odniesiemy pożądanego skutku, jeśli nie wyeliminujemy z diety nadmiaru szkodliwych produktów, które zaburzają prawidłową gospodarkę hormonalna, takich jak alkohol, kofeina, tłuszcze trans, węglowodany proste.

Wniosek nasuwa się sam. Panowie! Jeśli Wasze Panie mają mieć dobrze zbudowanego, pełnego energii i sił witalnych mężczyznę - musicie zadbać o dietę.

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>