Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

01.06.2011

Pij mleko, będziesz lżejszy


Otyłość to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz większej grupy osób. Nadmiar pracy i ciągły pośpiech powoduje, że nie przywiązujemy wagi do prawidłowego odżywiania się. Ma być szybko i do syta. Niestetety, konsekwnecją tego są niepotrzebne kilogramy. Stąd ogromna popularność różnorakich diet.

Okazuje się, że niezależnie z jakiej formy kuracji odchudzającej skorzystamy, warto regularnie pić mleko. W ten sposób przyspieszamy utratę kilogramów. Dowiodły tego badania prowadzone przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Uczestniczyli w nich ochotnicy ze sporą nadwagą lub otyłością. Każdy z nich miał do wyboru jedną z trzech diet odchudzających, jednak część osób miała dodatkowo regularnie pić mleko. Przez dwa lata uczeni monitorowali uczestników eksperymentu. Co się okazało? Ochotnicy pijący dodatkowo mleko chudli skuteczniej. Średnio w ciągu dwóch lat zrzucili o około 2 kg więcej. Niby niewiele, ale każdy kto próbował pozbyć się nawet jednego kilograma nadwagi wie, że nie jest to łatwe.
Przy okazji warto wspomnieć o zaletach mleka. To doskonałe źródło łatwo przyswajalnego wapnia. A ten pierwiastek nie dość, że wzmacnia kości, to jeszcze pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała. Poza tym mleko dostarcza również innych ważnych składników mineralnych, m.in. fosofru, potasu, magnezu, selenu. Niestety, niektórzy z nas nie trawią cukru zawartego w mleku - laktozy. W takim wypadku lepiej zrezygnować ze wspomagania kuracji odchudzającej.


Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>