Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Aktualności

26.05.2011

Chcesz schudnąć? Wyłącz ogrzewanie


Otyłość to poważny problem, a najbardziej widać to na ulicach krajów Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Jemy dużo, tłusto i niezdrowo. Efekt to rosnąca z roku na rok liczba osób z chorobami układu krążenia.
Ale nie sama dieta ma wpływ na naszą wagę. Tyciu sprzyja wiele czynników, przede wszystkim mało ruchliwy tryb życia - bo przecież wygodniej podjechać do sklepu samochodem, niż przejść się spacerem. Ale również brak snu ułatwia przyrost tkanki tłuszczowej.
A także ogrzewanie naszego mieszkania. Do takich wniosków doszli eksperci od żywienia z Wielkiej Brytanii. Jaki wpływ ma ciepło w mieszkaniu na tycie? Najprawdopodobniej znaczący. Dzisiejsze zimy, nawet te mroźne, są znacznie mniej uciążliwe dla naszych organizmów. Jednak nasze ciała pozostają wierne przyzwyczajeniom naszych przodków i podczas mrozów jemy więcej. Zimo sprawia, że nasz organizm potrzebuje więcej energii do utrzymania stałej temperatury ciała. Magazynuje ją w postaci tłuszczu. Problem w tym, że nie ma na co wydawać tych zapasów, bowiem w domu, a często też w pracy działa sztuczne ogrzewanie.
Wniosek? Nie chcesz przytyć zimą, zmniejsz ogrzewanie mieszkania. Nie zastąpi to co prawda aktywności fizycznej i zdrowej, niskokalorycznej diety, ale na pewno pomoże w utrzymaniu prawidłowej wagi.

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>