Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Etap 810 kcal

Wszystkie aktualne informacje na temat diety Cambridge znajdziecie Państwo na stronie importera diety Cambridge  Hol-Trade Sp. z o.o.

STOPIEŃ 2 (LCD - 810 kcal)

STOPIEŃ 2 - opiera się na spożywaniu trzech posiłków Cambridge wzbogaconych o 340 ml chudego mleka oraz jednego posiłku konwencjonalnego o wartości energetycznej ok. 250 kcal. Pacjenci powinni obowiązkowo wypijać ok 2, 25 litra wody lub innych bezkalorycznych płynów. Bardzo ważne jest przestrzeganie rygoru diety, ilości i jakości posiłków konwencjonalnych oraz wykluczenie posiłków węglowodanowych.

Działanie:
Posiłki w stopniu 2 zawierają bardzo niewielką ilość węglowodanów i tłuszczu. Organizm ma wówczas za zadanie spalać własne zapasy. Należy unikać podjadania produktów bogatych w węglowodany. Mogą one doprowadzić do gromadzenia się wody i przyrostu wagi.

UWAGA! Odpowiednie przygotowanie do diety jest istotnym elementem procesu odchudzania. Na tydzień przed rozpoczęciem odchudzania, powinna zostać zmniejszona ilość spożywanych węglowodanów oraz wprowadzona odpowiednia ilość bezkalorycznych płynów. Regularne prowadzenie Dzienniczka Odchudzania, notowanie wymiarów i zrzuconych kilogramów, ułatwi kontrolę osiągnięć, co w efekcie będzie dodatkową motywacją do dalszego odchudzania.

Pamiętaj! Waga najszybciej spada w pierwszych tygodniach, potem proces może się spowolnić. Jest to naturalne zjawisko i wiąże się z tym, że w pierwszych tygodniach stosowania diety, traci się najwięcej wody. Nie wszyscy chudniemy tak samo – czasem ubytek wagi jest wolniejszy, ale znacząco zmniejszają się obwody ciała. Szczególnie widać to w okolicach brzucha, dlatego warto się mierzyć!

Ćwicz na zdrowie!

Pamiętaj! W Programie Odchudzania Cambridge – do 2 stopnia włącznie zaleca się umiarkowaną aktywność fizyczną – spacery, pływanie rekreacyjne. Kolejne stopnie pozwalają na włączenie bardziej forsujących ćwiczeń – biegania, zajęć fitness, siłowni.

WSKAZÓWKI: Przedstawiony układ dań, jest przykładowy. Posiłki z danego dnia można spożywać w dowolnej kombinacji, dopasowując je do indywidualnego rytmu. Posiłki powinny być spożywane w równych odstępach czasowych, najlepiej o stałych porach dnia. Ostatni posiłek powinno się zjeść nie później niż o godzinie 18:00. Posiłek pod nazwą „obiadokolacja” w razie potrzeby można podzielić na 2 porcje


Stopień (800 kcal) - dieta o ograniczonej zawartości energii do redukcji i kontroli wagi

STOPIEŃ (800 kcal dziennie) może być stosowany przez pacjentów, którzy zakończyli już STOPIEŃ VLCD* lub zalecany osobom, dla których STOPIEŃ VLCD był niewskazany z uwagi na stan zdrowia, poziom BMI lub był zbyt rygorystyczny. Etap ten jest również wskazany w okresie przerwy w stosowaniu STOPNIA VLCD oraz na etapie stabilizacji wagi.

STOPIEŃ ten opiera się na spożywaniu trzech posiłków Diety Cambridge wzbogaconych o 340 ml chudego mleka oraz jednego posiłku konwencjonalnego o wartości energetycznej ok. 200 kcal. Pacjenci powinni obowiązkowo wypijać ok 2,25 litra wody lub innych bezkalorycznych płynów. Bardzo ważne jest przestrzeganie rygoru diety, ilości i jakości posiłków konwencjonalnych oraz wykluczenie posiłków węglowodanowych.

* STOPIEŃ VLCD stosowany jest wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>