Centrum Diabetika
  • Etap1
  • Etap1
  • Etap1

Trzy proste kroki do szczupłej sylwetki

Etap 1000 kcal

Wszystkie aktualne informacje na temat Diety Cambridge znajdziecie Państwo na stronie importera Diety Cambridge  Hol-Trade Sp. z o.o.

STOPIEŃ 3 (LCD - 1000 kcal)

STOPIEŃ 3 - to etap, podczas którego łączy się tradycyjne dania z produktami Cambridge.

Stopień ten powinien być stosowany:

  • faza początkowa odchudzania dla osób z otyłością BMI>30,
  • faza przejściowa, jako tygodniowa przerwa w stosowaniu diety 810 kcal,
  • faza wyjściowa po ukończeniu odchudzania niższymi stopniami energetycznymi programu Cambridge.

Stopień ten polecany jest również osobom, które chciałyby poprawić sylwetkę ze względów estetycznych i zastosować odpowiednio zbilansowaną dietę niskokaloryczną. Nad prawidłowym przebiegiem odchudzania czuwają certyfikowani Konsultanci, którzy na bieżąco udzielają fachowych wskazówek oraz motywują i mobilizują do działania. Kontaktuj się z nimi co tydzień lub wtedy, kiedy masz jakiekolwiek wątpliwości.

UWAGA!
Ograniczenie spożycia dziennego o 600 kcal
przynosi ubytek masy ciała o około 0,5 kg tygodniowo.


Ćwicz na zdrowie!
W miarę przechodzenia z etapu na etap i zwiększania ilości dostarczanych kalorii, powinno się zwiększyć aktywność fizycz-ną. Można znaleźć coś, co będzie sprawiało przyjemność np. taniec, basen, jazdę na rowerze lub po prostu więcej spaceru. Warto pożyczyć lub kupić krokomierz i sprawdzić ile można przejść każdego dnia. Osoby mało aktywne wykonują 2000-4000 kroków dziennie, jest to odpowiednik 30 minutowego spacerowania, natomiast aktywne około 10 000 kroków dziennie, co daje wydatek energetyczny 300-400 kcal. Jeśli chodzenie ma zwiększyć ubytek masy ciała, to trzeba pokonywać dziennie ponad 12 000 kroków. Powinno się zwiększać stopniowo ilość wykonywanych kroków o około 10% tygodniowo. Można to zrobić w naturalny sposób, korzystając ze schodów zamiast windy, wysiadać z autobusu przystanek wcześniej i zacząć traktować dojście do pracy lub domu jako miły spacer. Po zakupy wybrać się na piechotę, spacerować wszędzie: na przystanku, w kolejce, w biurze w trakcie rozmowy przez telefon komórkowy.

WAŻNE! Opracowanie Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Otyłością dotyczące zaleceń odchudzania wskazuje, że tradycyjne diety oparte na konwencjonalnym żywieniu, które dostarczają poniżej 1200 kcal dziennie, mogą spowodować niedobór mikroelementów. Może to mieć niekorzystny wpływ na organizm i wynik odchudzania. Dlatego zaleca się w trakcie odchudzania stosować żywienie oparte na gotowych produktach VLCD zastępujących posiłki (jeden lub dwa), które są podstawą dobrze zbilansowanej diety.

DOBRA RADA: Można używać mikrofalówki, gotować na parze lub w wodzie. Sałaty spożywać bez sosów, ewentualnie z beztłuszczowym dressingiem. Jeśli brakuje „smaku” w potrawach, dozwolone jest także posypanie ich bulionem warzywnym Cambridge, świeżymi ziołami, szczyptą czarnego pieprzu, startą gałką muszkatołową, skropienie kilkoma kroplami cytryny lub octem balsamicznym. Należy unikać soli.

WSKAZÓWKI: W zakładce „Cambridge na talerzu” proponujemy przykładowy jadłospis. Posiłki z danego dnia można stosować w dowolnej kombinacji. Należy zachować między nimi równe odstępy czasowe, np., co 3-4 godziny. Ostatni posiłek powinno się zjeść najpóźniej do godziny 18.00. Należy pamiętać także o bezkalorycznych płynach (nie mniej niż 11 szklanek o pojemności 200 ml). Można pić herbatę (np. ziołową), kawę, wodę (np. z dodatkami smakowymi Cambridge: pomarańczowym, jagodowym oraz warzywnym).

 

Aktualności

27.12.2016
Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Zgubienie zbędnych kilogramów nigdy nie jest prostym zadaniem, a Ty świetnie sobie z tym poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na ustabilizowaniu i utrzymaniu osiągniętej masy ciała.

Strona 1 z 32  > >>